Prva pobjeda: OKK Sloboda na krilima Talleya i Lelića nadigrala ekipu Sparsa (Foto)

Prvu pobjedu u prvenstvu košarkaši OKK Slobode ostvarili su u 3. kolu protiv ekipe Sparsa pobijedivši večeras u Mejdanu rezultatom 93:84 (22:24, 17:12, 17:25, 37:23).

Tuzlanski tim nastupio je osjetno jači nego u prva dva kola, s oporavljenim kapitenom Đorđe Lelićem, te pojačanjem iz SAD, Zoranom Talleyem Jr, koji je angažovan neposredno pred susret sa sarajevskim klubom.

Upravo su ova dvojica igrača nosili Tuzlake do prve pobjede. Talley je postigao 25, a Lelić 20 poena.

Pridružili su im se Hasandić sa 16, te Scott sa 13 poena.

OKK Sloboda je riješila u svoju korist prvo poluvrieme (39:36), ali su Sparsi u posljednju četvrtinu ušli s prednošću od 56:61.

Zadnja dionica susreta bila je nevjerovatna “rafalna paljba” domaćih košarkaša koji su postigli čak 37 poena ili 14 više od igrača trenera Marka Trbića, što je rezultiralo na kraju vrijednom pobjedom ekipe Nedima Džemića.

Treba istači podatak da su domaći ubacili 13 trojki iz 24 pokušaja što je vrlo dobar procenat od 54 posto. (tl – Foto: Darko Zabuš)