Prevljak hat-trickom odveo Eupen u četvrtfinale Kupa Belgije

Bh. reprezentativac Smail Prevljak odigrao je fantastičnu utakmicu za Eupen te je svoj klub odveo u četvrtfinale Kupa Belgije, piše Klix.

Eupen je u osmini finala igrao protiv Waregema, a nakon prvog poluvremena stvari nisu izgledale dobro jer su gosti imali prednost 2:0 zahvaljujući golovima Gana iz 23. i 36. minute.

Međutim, u drugom poluvremenu, odnosno u 65. minuti, u igru je ušao Prevljak. Prvo je u 72. minuti smanjio zaostatak, a potom u 81. pogodio za izjednačenje rezultata na 2:2, prenosi Klix.

Nakon završetka regularnog dijela utakmice, igrali su se produžeci, a Prevljak je hat-trick kompletirao u 94. minuti kada je postigao pogodak za konačnih 3:2 i plasman Eupena u četvrtfinale Kupa Belgije. (tl)