Preporođeni Džumhur blista , “pao” je bivši Top 6 igrač

Nakon što je u Banjoj Luci došao do prvog četvrtfinala u skoro godinu i po dana, Damir Džumhur je danas savladao slavnog Gaela Monfilsa rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u osmini finala Ostrave.

Igre u Banjoj Luci očigledno su poslužile da Sarajlija digne formu i sada je na Challengeru u Češkoj vezao dvije odlične pobjede. Prvo je razbio Nijemca Henrija Squirea, da bi danas “pao” i nekada šesti igrač svijeta Gael Monfils.

Od prvog do posljednjeg minuta današnjeg meča Džumhur je bio bolji protiv slavnog Francuza i jednog od najzabavnijih igrača koji su ikada izašli na teniski teren, prenosi Klix.ba.

U prvom setu Džumhur je imao zaostatak od jednog breaka, ali je osvojio šest od sedam gemova zaredom i dobio je prvi set rezultatom 6:3.

Odličnu igru nastavio je i u drugom dijelu igre, a zahvaljujući breaku pri rezultatu 4:4 došao je do situacije da servira za meč te iskoristio treću meč loptu za pobjedu nad čovjekom koji je bio šesti igrač svijeta i osvojio 11 ATP titula u karijeri, prenosi Klix.ba.

Džumhur će u četvrtfinalu Ostrave igrati protiv Japanca Shintara Mochizukija, 222. igrača svijeta, što bi mogla biti šansa za novi odličan rezultat. (tl)