Premijer liga: Tuzla City na Tušnju pobijedio Željezničara (Foto)

U okviru 21. kola Premijer lige BiH za nogometaše, danas je na stadionu Tušanj Tuzla City pobijedio ekipu Željezničara rezultatom 2:0 (1:0).

Prvi pogodak postignut je u 9. minuti sa 11 metara, a strijelac je bio Mišić. Strijelav drugog bio je Maksimović u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Prethodno je gostujući branič Šehić nepropisno zaustavio Rustemovića i sudac Petrović dosudio je najstrožju kaznu.

Obje ekipe imale su još po nekoliko prilika za gol, ali bez valjane realizacije.

Sama utakmica nije zadovoljila očekivanja, a posebno je razočarao Željezničar koji nije bio ni blijeda slika ekipe koja je vodeća po osvojenim bodovima u gostima.

Ovo je, ujedno, druga pobjeda “plavih” iz Simin Hana otkako je na “kormilo” momčadi sjeo Huserf Musemić i druga na kojoj nisu primili gol (gol-razlika 4-0).

Zanimljivo je i to da je ovo prva pobjeda Tuzla Cityja protiv Željezničara na Tušnju.

Poslije ove utakmice, Željezničar je pao na 3. mjesto sa 37. bodova (pretekao ga je Široki sa 38 bodova, koji je u gostima remizirao s Krupom 1:1), dok je Tuzla City ostao na 7. mjestu, ali sada sa 33 boda.