Premijer liga: Sarajevo preokretom do pobjede protiv Sloge, Borcu bodovi u Posušju

U susretu 3. kola Premijer lige BiH Sarajevo je večeras na stadionu “Asim Ferhatović Hase” savladalo dobojsku Slogu rezultatom 4:2 (0:1).

Gosti su poveli već u 3. minuti pogotkom Stevanovića i taj rezultat Dobojlije su čuvale do 48. minute kada je Mulahusejnović postigao gol nakon asistencije Varešanovića.

U 60. minuti potpuni preokret. Ivan Ikić se namjestio na šut sa više od 20 metara i sjajno pogodio donji desni ugao gola Sloge.

Odmah nakon gola u igru je ušao Adnan Džafić, a tri minute kasnije postigao je pogodak nakon bizarne situacije. Golmanu Traki je ispala lopta iz ruku, Džafić je to pratio i zakucao je u mrežu Sloge.

Naredne minute donijele su nešto opušteniju igru Sarajeva koje se nije trudilo da napuni mrežu Dobojlija do vrha. Stoga, gosti su iskoristili prvu pravu priliku u nastavku kada je u 85. minuti Franko Dadić smanjio na 3:2.

Najljepši detalj utakmice vidjeli smo u 90. minuti. Iskusni Mersudin Ahmetović postavlja konačnih 4:2 pogotkom petom. Asistirao mu je Džafić, a iskusni napadač nakon ulaska u igru postiže predivan gol udarcem uz stativu.

U prvom današnjem susretu Posušje je na Mokrom Docu poraženo od Borca 0:2 (0:1 – Pavlović 38. autogol, Meleg 90+2).