Premijer liga rukometaša: Sloboda u finišu razbila žilave Brčake (Foto)

U utakmici 18. kola Premijer lige BiH, u maloj dvorani Mejdana večeras je ekipa tuzlanske Slobode pobijedila Lokomotivu iz Brčkog rezultatom 35:30 (18:14).

Ekipa Davora Kadića držala je konce igre u svojim rukama tokom prvog poluvremena, koje su dobili s +4 gola prednosti, uz raspoloženog strijelca Arnada Hamzića.

Sredinom drugog dijela žilavi Brčaci uspjeli su izjednačiti na 24:24, potom se pet minuta igralo gol za gol, da bi domaći u 52. minuti golom Darka Ilića ponovo otišli na dva gola “viška” (27:25).

Minutu kasnije gosti su ponovo smanjili na gol, a Ilić i Hamzić su s još nekoliko golova povećali prednost “solara” na nedostižnih 33:28 u 58. minuti. U zadnjim sekundama susreta pobjeda je ovjerena s pet golova razlike.

Osmom pobjedom Sloboda je na tabeli stigla Lokomotivu i obje ekipe sada imaju po 25 bodova.

najefikasniji u redovima Slobode bili su Arnad Hamzić sa 11, Emir Suhonjić sa 5, te Darko Ilić i Jovan Talevski sa po 4 gola.

Z ekipi Lokomotive Šerif Baraković je zabio 8, a Njegoš Đukić 5 golova. (mp – Foto: Alma Goletić)