Premijer liga rukometaša: Sloboda u derbiju bolja u gostima od Gračanice

Nastavljeno je rukometno pvenstvo BiH, a u derbiju 16. kola u Gračanici su se sastali stari rivali, Gračanica i Sloboda.

Poslije dosta uzbudljive i neizvjesne igre, susret je zavšn rezultatom 25:28 (11:12).

Sloboda je povela na početku susreta, domaći tim okrenuo je rezultat u 5. miuti u svoju korist (3:2) i do 18. minute održavali su prednost od jednog do dva gola (8:6).

Dobra igra Tuzlaka u odbrani rezultirala je najprije izjednačenjem (8:8 u 21.), da bi golom Pavlaka sa 7 metara gosti ponovo poveli 9:10.

U finišu poluvremena imali su šansu i za +2, ali je poslie dva izjednačenja ovaj dio utakmice okončan u korist Slobode – 11:12.

U nastavku su Gračanlije samo par outa imali prednost, ali od 41. minute (16:16), na terenu je dominirala Sloboda s odličnim golmanom.

Golom Čičkušića u 49. minuti gosti prvi put odlaze na +3 gola (18:21).

Gračanica se nije predavala, u 55. minuti ponov je egal (23:23). No ekipa Pere Miloševića znala je uzvratiti ostvari vrijednu gotujuću pobjedu – 25:28.

Sloboda je skupila 19 bodova i Gračanici se primakla na jedan bod.