Premijer liga: Leotar slavio protiv Širokog i na tabeli preskočio Slobodu, remi Igmana i Borca!

Fudbaleri Leotara savladali su Široki Brijeg 1:0, u susretu 15. kola m:tel Premijer lige BiH odigranom na stadionu Police u Trebinju.

Početkom drugog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za Leotar, rukom je u šesnaestercu igrao Oliveira. No, domaći nisu iskoristi najstrožu kaznu, Aćimović je poslao loptu preko gola Širokog.

Od 70. minute hercegovački tim je bio s igračem manje, isključen je Bagarić (drugi žuti).

I onda, kada je djelovalo da će meč biti okončan bez pogodaka, Leotar je ipak došao do gola vrijednog tri boda. Ponovo je junak Trebinjaca bio Haris Handžić, strijelac u 88. minuti za trijumf domaćih nakon asistencije Milovića.

U Doboj Kaknju susret 15. kola odigrali su Igman i Borac, a susret je završen remijem – 0:0.

Danas još igraju Željezničar – Velež i Zrinjski – Sloga (oba od 17 h).

Sutra su na rasporedu susreti Sloboda – Tuzla City (13 h) i Posušje – Sarajevo (14.30). (Sc – TL)