Na Tušnju “pao” Olimpik: Sloboda za poluvrijeme riješila pitanje pobjednika

U susretu 10. kola Premijer lige BiH, na stadionu Tušanj u Tuzli danas je ekipa Slobode pobijedila Olimpik iz Sarajeva rezultatom 2:0 (2:0).

Susret je praktično odlučen za poluvrijeme kada je tim trenera Gradimira Crnogorca postigao dva gola i stekao, za goste, nedostižnu prednost.

Vodeći pogodak postigao je kapiten Amar Beganović. Primio je loptu na desnoj strani i sam je stvorio priliku za šut, i bio vrlo precizan – u udaljeniji kut golmana Hadžića, za 1:0.

Pred sam odlazak na odmor Sloboda je udvostručila prednost. U 44. minuti dogodila se neobična situacija.

Dženis Beganović je s lijeva nabacio pred gol Olimpika, a Dujmović je ispred Maksimovića loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Sudija Grbić je pokazao na korner, uslijedilo je ubjeđivanje jednih i drugih igrača, Tuzlaci su tražili pogodak i nakon konsultacije sa pomoćnicima sudac je ispravio svoju pogrešku – dosudio gol za Slobodu.

U nastavku utakmice obje ekipe imale su po nekoliko izglednih prilika za promjenu rezultata, ali se nešto bitnije nije dogodilo, iako su gosti djelovali agresivnije.

Sloboda je ostvarila četvrtu pobjedu i bodovni saldo povećala na 13 bodova, dok je Olimpik ostao na posljednjem mjestu sa samo tri boda..

FK Sloboda: Golubović, Jusić, Beganović A., Husejinović, Beganović Dž., Tomašević, Uzelac, Maksimović, Mujagić, Osmić, Kurtalić.

FK Olimpik: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Handžić K., Milanović, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Handžić F.(mp, tl – Foto: Arhiva)