Premijer liga BiH: Zrinjski u derbiju bolji od Borca

Zrinjski je osvojio cijeli plijen u derbiju 15. kola Premijer lige BiH. Na stadionu Pod Bijelim brijegom kapitulirao je Borac, kojeg je tako mostarski klub preskočio i došao na treće mjesto prvenstvene tabele.

Nakon prilično monotonog uvoda, Plemići u vodstvo dolaze u 14. minuti. Poigravao se golman Borca Bojan Pavlović, pokušao driblati Bilbiju, ali iskusni napadač Plemića mu oduzima loptu, prosljeđuje je Mašiću, koji bez problema trese mrežu gostiju.

Prednost domaćih u 30. minuti udvostručio je upravo Bilbija sa bijele tačke. Prethodno je Jovanovića lopta pogodila u ruku u šesnaestercu Borca, sudija Haris Kaljanac nije imao dileme.

Nadu je Banjalučanima vratio Jovo Lukić devet minuta kasnije. Odlično je desnu stranu probio Zakarić, centrirao, a mladi napadač Borca rutinski glavom poentirao. Tih 2:1 bio je konačan ishod prvog poluvremena, a ispostavit će se i kompletne utakmice. (sc, tl)