Premijer liga BiH: Tuzla City i Sarajevo na Tušnju igrali bez golova (Foto)

U susretu 14. kola Premijer lige BiH, danas su na stadionu Tušanj Tuzla City i Sarajevo podijelili bodove odigravši 0:0.

Do prve prave prilike čekalo se do 21. minute kada je Tatar sa ruba šesnaesterca sjajno šutirao, ali je fantastično intervenisao Fejzić. Nakon slabog pokušaja Rahmanovića, Tatar je pokušao još jednom u 24. minuti i to iz teške pozicije, no ponovo je bio siguran golman Tuzla Cityja.

Domaći su dolazili na polovinu Sarajeva, ali nisu uspjevali ništa napraviti u završnici, gdje nisu imali rješenja. Tako je Badji u 32. minuti pokušao sa velike udaljenosti, međutim bilo je to veoma loše. Tatar je nastavio prijetiti, a pokušao je i u 35. minuti, no Fejzić je ponovo odbranio.

Možda i najopasniji napad Tuzla Cityje izveo u 40. minuti, ali Oremuš je na vrijeme zaustavio Crnkića i izbacio loptu u korner, nakon kojeg je Morris loše zahvatio loptu. U finišu prvog poluvremena Barišić je bio neoprezan i zbog oštrog starta nad Rahmanovićem dobio je drugi žuti karton i pokazan mu je put u svlačionicu. Tako su domaći u drugom dijelu bili sa igračem manje.

Odmah na startu drugog poluvremena bordo tim je imao dobru šansu, a Rahmanović je nakon jednog centaršuta šutirao pored gola. Slab udarac Jukića u 56. minuti otišao je pored gola. Gosti su imali dobar napad u 57. minuti, no na kraju je Rahmanović loše centrirao. Tim sa Koševa je stezao obruč oko gola Tuzlaka, ali nisu dolazili do gola.

Crnkić je šutirao u 75. minuti, što je bio jedan od rijetkih pokušaja domaćih, no bio je siguran mladi Dizdarević. Domaći su imali veliku šansu u 79. minuti. Prvo je udarac Karjaševića izblokiran, nakon čega se nije snašao Crnkić. Nedugo nakon toga Rahmanović je uposlio Fanima, koji nije bio dobar u završnici i izborio je samo korner.

Poslije lijepe akcije gostiju u 83. minuti Rahmanović se spetljao, a odmah na drugoj strani dobro je pokušao Hodžić, ali Dizdarević je bio siguran. Do kraja je zabilježen loš pokušaj Sušića, dok se igrači Tuzla Cityja u posljednjim trenucima utakmice nisu snašli pred golom Sarajeva i završeno je 0:0.

FK Tuzla City – FK Sarajevo 0:0

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Žuti kartoni: Barišić (Tuzla City), Tatar, Bešić (Sarajevo). Crveni karton: Barišić (Tuzla City)

TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Morris, Rugašević, Nukić, Nikolić (od 46. minuti Hodžić), Rustemović, Karjašević (od 92. minute Doffo), Maksimović (od 46. minute Džafić), Crnkić (od 90. minute Mešinović) i Badji (od 67. minute Ubiparip).

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Bešić (od 93. minute Adukor), Dupovac, Oremuš, Pejović, Jukić (od 64. minute Mustedanagić), Đokanović (od 74. minute Sušić), Rahmanović, Tatar i Fanimo. (Sc, tl – Foto: Darko Zabuš)