Premijer liga BiH: Sloboda i Željezničar remizirali, kao i Leotar i Tuzla City (Foto)

Tri utakmice posljednjeg 33. kola m:tel Premijer lige BiH odigrane su danas u identičnom terminu, od 17 sati.

Sloboda i željezničar su podijelili bodove na Tušnju. Plavi su poveli već u petoj minuti. Hajdarević je dodao Hodžiću, napadač gostiju se okrenuo i prevario Devedžića, a zatim prišao golu i uputio udarac. Lopta je okrznula stativu i ušla u mrežu Slobode. Hodžić nije proslavio pogodak protiv bivšeg kluba.

Nakon toga je Ramić propustio realizovati dvije dobre prilike za domaće, da bi napadač Slobode bio u ulozi asistenta u 40. minuti, kada je glavom spustio loptu Jusiću, a iskusni stoper Tuzlaka pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu ritam meča je opao, nije bilo naročitih prilika, stoga je susret zaključen remijem.

Sloboda – Željezničar 1:1 (Jusić 40’ – Hodžić 5’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

SLOBODA: Erić, Devedžić, Kurtalić, Karišik, Kapetanović, H. Beganović, Veselinović (Maksimović), Balić (Husejinović), Dž. Beganović, Mehmedović (Mujagić), Ramić (Alić).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Šehić, Galić, Kosorić, Drina, Beća, Hajdarević, Štilić (Zec), Subašić (Resić), Gasal (Kočević), Hodžić.

Posušje je deklasiralo Borac. Domaćin je od početka meča na Mokrom Docu bio bolja ekipa i stvarao konkretnije prilike, da bi Posušaci došli u vodstvo pogotkom Serdarušića s bijele tačke u 32. minuti. Prethodno je glupost napravio Marko Brkić, igrao rukom i dobio crveni karton.

Prednost domaćina udvostručio je Pavković nakon ubačaja sa strane, u 42. minuti. Na 3:0 povećao je Krišto udarcem glavom, nakon dobrog ubačaja Bešlića u 59. minuti.

Posušje – Borac 3:0 (Serdarušić 32’, Pavković 42’, Krišto 59’)

Stadion Mokri Dolac. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Crveni karton: Marko Brkić (Borac).

POSUŠJE: Horkaš, Lučić, Horić, Bešlić, Landeka, Leko, Krišto, Ilinković, Serdarušić, Pavković, Vukoja.

BORAC: Ćetković, Bošnjak, Cucin, M. Brkić, Begić, Jović, Vojnović, Subić, Reljić, Rendić, Moraitis.

U Trebinju bez velikih uzbuđenja, tek pred kraj utakmice desile su se neke konkretnije šanse. Ekipša iz Simin Hana nastupila je vrlo “šarenom” sastavu. No, susret na Policama je ipak završen sa nepopularnih 0:0.

Leotar – Tuzla City 0:0

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Zoran Grbić (Prijedor).

LEOTAR: Perišić, Arsić, Čubrilo, Todorović, Krstovski, Sekulović, Santrač, Medan, Đurić, Perišić, Paranos.

TUZLA CITY: Brajlović, Šukilović, Ćosić, Mehmedović, Šehić, Gavrić, Rekić, Imamović, Mujkić, Mendeš, Mešinović. (SCS – TL – Foto: Darko Zabuš)