Premijer liga BiH: Sloboda “glatko” poražena u Banjoj Luci

U susretu 2. kola Premijer lige BiH, večeras je na Gradskom tadionu u Banjoj Luci domaći Borac pobijedio ekipu Slobode iz Tuzle rezultatom 2:0 (0:0).

Domaći tim bio je bolji većim dijelom susreta, mada je ekipa gostiju dobro parirala, a ponekad i zaprijetila domaćem vrataru. Ipak, igrači Borca bili su opasniji, konkretniji, ali ne i uspješni u realizaciji prilika.

Nakon poluvremena bez golova, ekipa Vlade Jagodića pojača je pritisak i u 58. minuti došla je u vodstvo. S lijeve strane šutirao je Ziljkić, golman Golubović je kratko odbio loptu, zakasnio je Adnan Mujkić da spriječi šut Jove Lukića i mreža se zatresla – 1:0.

Domaći su nastavili s napadima, Slobodini igrači sve su teže dolazili u poziciju da ugroze domaćeg golmana, a u 83. minuti postignut je konačan rezultat.

S lijeve strane loptu je ubacio Lukić, a Adnan Mujkić je nespretno intervenisao i glavom je loptu poslao u svoju mrežu – 2:0.

Poslije ovog kola Borac ima maksimalan broj bodova (6), dok je Sloboda ostala s jednim iz susreta s Radnikom. (tl)