Premijer liga BiH: Borac i Zrinjski remizirali u derbiju kola

Borac i Zrinjski su podijelili bodove u derbiju 25. kola m:tel Premijer lige BiH. Tako je prekinuta trijumfalna serija Plemića od 14 uzastopnih pobjeda.

Prvu ozbiljniju priliku imali su gosti u 14. minuti, Barišić nakon kornera glavom šutira iznad gola domaćih.

Četiri minute kasnije, Borac dolazi do vodstva. Loptu u prostor je dobio Ayaz, Šveđanin je zatim servirao loptu Lukiću, a kapiten Banjalučana pogodio donji kut gola Zrinjskog.

Zatim je Bilbija dva puta šutirao tik pored gola Borca, da bi Plemići uspjeli izjednačiti u 25. minuti. Ćorluka je ubacio, na pravom mjestu se našao Jukić i pogodio za 1:1.

Gosti su zatim imali sjajnu šansu u 38. minuti. Odlično je šutirao Jukić s ruba šesnaesterca, ali pogodio stativu. Mnogo sreće imali su domaći.

Do završetka poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

U drugom dijelu nije bilo golova, ali ni naročitih prilika. Zrinjski je djelovao konkretnije, ali uglavnom prijetio dalekometnim šutevima koje je uspješno krotio Ćetković. Vrijedi tek istaći šansu Bilbije u 82. minuti, kada je pogodio vanjski dio mreže Borca.

Mora se istaći da arbitar Zoran Grbić imao čudan kriterij (samo jedan faul za Bajalučane u prvom poluvremenu), što je zapravo postalo uobičajeno u utakmicama Borca. Sami zaključite na čiju štetu…

Borac – Zrinjski 1:1 (Lukić 18’ – Jukić 25’)

Gradski stadion u Banjoj Luci. Glavni sudija: Zoran Grbić (Prijedor).

BORAC: Ćetković, Ćorić, Subić, Vojnović, Milojević (Bošnjak), Molls, Begić, Meleg, Ayaz (Cvijanović), Vušurović (Moraitis), Lukić.

ZRINJSKI: Čondrić, Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Memija (Trajkovski), Savić, Bašić, Jukić (Šipovac), Janković (Kamenar), Tičinović (Malekinušić), Bilbija.