Prekinuli seriju poraza: Sloboda remizirala protiv Krivaje!

Konačno su rukometaši Slobode odigrali dobru utakmicu. U susretu 7. kola Premijer lige BiH večeras su u Zavidovićima remizirali s Krivajom odigravši 33:33 (16:14).

Obje ekipe mogle su osvojiti tri boda, ali je remi možda najpošteniji ishod, mada valja reći da su gosti protiv sebe imali tri protivnika: raspoložene domaće igrače, “vatrene” navijače i – domaćinski raspoložene sudije (Marko Miljević i Zoran Petrović, B. Luka)!

Krivaja je povela 4:2, a ubrzo su gosti serijom 0-5 preokrenuli rezultat na 4:7. U 21. minuti ponovo su domaći u vodstvu (11:10), a u 27. minuti imali su najveću prednost (16:13).

Sloboda je zaigrala bolje, u 42. minuti Ovčina je doveo svoj tim u vodstvo (21:22) golom iz “sedmerca”. Potom Bečić dva puta pogađa i održava +2 gola (22:24). No, u 49. minuti Krivaja serijom 3-0 prelazi u vodstvo – 26:25, a u 52. minuti ponovo imaju +3 (29:26).

Neuhvatljivi Čičkušić potom rešeta mrežu domaćina i u 55. minuti je na semaforu 29:29. Tuzlaci ne dozvoljavaju domaćinu da se odvoji, igra se gol za gol. Amitović projektilom  preko bloka donosi prednost svom timu – 33:32. Neizvjesnost do krajnjih granica!

Četrdesetak sekundi prije kraja Bečić pogađa sa 7 metara za 33:33, a dobrom odbranom Sloboda je uspjela sačuvati svoj gol, osvojivši šesti prvenstveni bod.

Trener Siniša Markota, kako nam je rečeno, dobio je mali odmor, pa je s klupe ekipu vodio Mirza Bulić Žabac.

Tako je tuzlanski tim zaustavio seriju poraza, pruživši vrlo dobru igru i osvojivši prvi bod u  gsotima. Kao i u prošloj sezoni, vratili su se s “vrućeg” terena u Zavidovići neporaženi!

Strijelci za Krivaju: Amitović 6, Velić 5 (1), Telalović, Čolaković i Abdurahmanović po 4 itd.

Za Slobodu: Čičkušić 11, Bečić 7 (3), Ovčina 4(1), Suhonjić 3, Buljina, Mehinagić i Vujović po 2, te R. Čajić 1 gol.

Susreti 7. kola: Hercegovina – Borac 31:28, Izviđač CO – Leotar 34:22, Konjuh – Kakanj 31:24, Krivaja – Sloboda 33:33, Goražde – Maglaj 32:27, Gradačac – Sloga -, Vogošća – Bosna Visoko -, Iskra – Gračanica   .  (tl)