Prekinuli niz poraza: Rukometaši Slobode u kantonalnom derbiju nadigrali Konjuh! (Foto)

U odgođenom susretu 8. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu ekipa Slobode pobijedila Konjuh iz Živinica rezultatom 27:21 (13:10).

Na taj način su “crveno-crni” prekinuli niz od pet prvenstvenih utakmica bez pobjede, odnosno, sedam, računajući i dvomeč sa Olympiacosom iz Pireja u EHF Cupu.

Seriju od četiri utakmice koje im predstoje u narednih desetak dana, Tuzlaci su započeli vrijednom pobjedom protiv neugodne ekipe Konjuha, koje vodi bivši trener Slobode, Davor Kadić.

Ukoliko budu igrali kao večeras, ne bi smjeli izostati povoljni rezultati niti na dva gostovanja – Hercegovina iz Nevesinja (16.11.) i Gradačac (11. kolo), te narednoj domaćoj utakmici protiv Goražda (10. kolo), u subotu, 12. novembra.

Treba reći da se primijetio novi štih iskusnog rukometnog stručnjaka, Pere Miloševića. Nije se srljalo u napadu, nije bilo “zabijanja” učvrstu odbranu gostiju, osjetno manje je bilo tehničkih pogrešaka. Upravo je to ono na što je upozoravao Milošević uoči ovog susreta koji je, njemu osobno, donio prvu pobjedu na klupi novog tima.

Sloboda je vodila od početka do kraja susreta, u prvom poluvremenu najviše četiri gola razlike, a najviše šest – golom u samoj završnici susreta.

Živiničani nisu nijednom izjednačili, ali to ne znači da su bili lagan plijen. Naprotiv, čim bi domaći napravili osjetniju razliku, puhali bi im za vrat i smanjivali razliku.

No, u drugom poluvremenu Sloboda im nije dala priliku za iznenađenje, tako da je kantonalni derbi potpuno zasluženo pripao Tuzlacima.

Strijelci za Slobodu: Bečić 8 (5), Suhonjić i Čičkušić po 5, Ovčina i Đukić po 3, Buljina 2, te Barjaktarović 1 gol.

U ekipi Konjuha Osmanhodžić je postigao 6 (2), Bubić i Klopić po 4, Pejkušić i Selimoić po 2, dok su po gol zabili Hadžiavdić, Modrić i Memić.

Poslije ovog susreta, Sloboda ima 8 bodova, dok je Konjuh ostao na 12. (tl – Foto: D. Zabuš)