Prekidi koštali Tuzlake: Zrinjski pobijedio Tuzla City i izborio polufinale Kupa BiH (Video)

U susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine između Zrinjskog i Tuzla Cityja domaćin je slavio rezultatom 2:1 (1:1) i izborio plasman među četiri najbolje ekipe.

Zrinjski je poveo u 16. minuti, izveden je slobodan udarac, a Jakovljević pogađa mrežu pored nemoćnog Fejzića.

Gosti su izjednačili u 63. minuti, a fantastičan pogodak iz slobodnjaka postigao je Vojo Ubiparip.

Do kraja utakmice Zrinjski je krenuo svim silama naprijed i to se isplatilo desetak minuta prije kraja. Ponovo smo vidjeli jedan slobodan udarac za domaće, a nakon gužve u šesnaestercu pogodio je Josip Ćorluka.

Ostalo je 2:1 tako da je Zrinjski izborio plasman u polufinale Kupa BiH gdje se već nalazi GOŠK koji je bio bolji od Rudara u Kaknju rezultatom 3:0. (sc, tl)