Poznati svi učesnici osmine finala Lige prvaka

Večeras su odigrani preostali mečevi grupa E, G i H Lige prvaka, te je poznati svih šesnaest učenika naredne faze takmičenja.

Milan je na San Siru u direktnom meču za osminu finala uspio savladati Red Bull Salzburg. Giroud je doveo u vodstvo domaće u 14. minuti meča, a to je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena. Već u 40 sekundi drugog poluvremena Giroud je uposlio Krunića, koji glavom loptu posprema u mrežu gostujuće ekipe. Svi snovi Salzburga su ugašeni u 57. minuti kada je fenomenalni Giroud postigao gol za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Messias u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

U Torinu je Juventus doživio novu blamažu nakon poraza od PSG-a. Mbappe je u 13. minuti iskoristio sjajan pas Messija, te postigao gol za vodstvo gostujuće ekipe. Ipak Stara dama je preko Bonuccia uspjela stići do poravnanja u 39. minuti utakmice. Mbappe je u 69. minuti pronašao Mendesa koji postiže gol za novo vodstvo ekipe iz Pariza, uspjela je ekipa Juventusa stići do novog poravnanja u 79. minuti preko Locatellija, međutim njegov gol je poništen radi ofsajd pozicije, pa je Stara dama na kraju doživjela novi poraz i igrat će Evropsku ligu.

Dinamo je protiv Chelsea poveo golom Petkovića, ali su domaći nogometaši do poluvremena preokrenuli rezultat, tako da zagrepčani neće proljeće dočekati u Evropi.

Plasman u osminu finala su osigurali Bayern, Chelsea, Manchester City, Napoli, Porto, Tottenham, PSG i Real Madrid, Liverpool, Club Brugge, Inter, Eintracth, Borussia Dortmund, Leipzig, Milan i Benfica.