Poznati su svi učesnici Lige 6: Ovih pet klubova će se s Igokeom boriti za titulu prvaka BiH

Učesnici Lige 6 su Igokea, Široki Brijeg, Bosna Meridianbet, Sloboda, Borac i Mladost, a takmičenje počinje narednog vikenda
poznato svih sest ekipa koje ce igrati lugu za prvcaka kosarkaskog prvenstva bih
OKK Sloboda je regularni dio Prvenstva BiH završila na 3 mjestu (Foto: D. Zabuš)

Nakon sinoćnjih utakmica poznati su svi učesnici košarkaške Lige 6, odnosno šest ekipa koje će se boriti za prvaka Bosne i Hercegovine.

Odranije je poznato da su učesnici Lige 6 Igokea, Široki, Bosna, Sloboda i Borac, a za posljednje mjesto su se borili Mladost Mrkonjić Grad i Spars.

Nakon sveopćeg cirkusa u režiji ta dva kluba, ali i praktično nikakvom reakcijom Košarkaškog saveza koji je dozvolio da ga oba kluba ponižavaju i ismijavaju, bilo je jasno da će odluka o putniku u Ligu 6 pasti u posljednjem, 22. kolu Lige 12.

Sparsi su savladali Leotar rezultatom 95:81, no to im nije bilo dovoljno za plasman u Ligu 6 jer je Mladost u Mrkonjić Gradu u veoma neizvjesnom duelu pobijedila Posušje rezultatom 59:56.

Ovom pobjedom tim iz Mrkonjić Grada je sezonu u Ligi 12 završio sa identičnim omjerom kao Sparsi (12-10), ali se plasirao u Ligu 6 zbog boljeg međusobnog omjera.

Nakon deset kola u Ligi 6 ime prvaka Bosne i Hercegovine ćemo dobiti kroz play-off. Titulu brani Igokea.