POVRATAK: Leeds United nakon 16 godina ponovo u Premier ligi

Klub Slavena Bilića WBA napravio je veliki kiks porazom kolo prije kraja prvenstva Engleske omogućivši, ujedno, Leeds Unitedu da nakon 16 godina ponovo izbori plasman u Premier ligu.

West Bromwich Albion je u 45. kolu engleskog Championshipa izgubio od Huddersfielda 2:1, a poraz WBA u ujedno je i teoretski osigurao povratak Leeds Uniteda u društvo najboljih.

Willock je šokirao goste u četvrtoj minuti igre dok je krajem prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti, O'Shea izjednačio na 1:1. Konačnih 2:1 postavio je Smith Rowe u 86. minuti.

WBA sada ima 82 boda, na drugom je mjestu lige kolo prije kraja, ali ima utakmicu više od najvećeg konkurenta Brentforda. Na vrhu je Leeds United s 87 bodova, a treći Brentford ima 81. (ag)