Potop Tuzla Cityja u drugom poluvremenu, Nizozemci idu dalje (Foto)

Fudbaleri Tuzla Cityja okončaali su nastup u Konferencijskoj ligi nakon što su i u revanš susretu 2. pretkola poraženi od AZ Alkmaara.

Dok su u prvom susretu u Alkmaaru ostavili dobar dojam, mada su poraženi 1:0, večeras su donekle parirali gostima u prvih 45 minuta, dok su u nastavku doživjeli pravi potop i visok poraz od 0:4 – ukupno 0:5!

U 23. minuti utakmice Tuzla City je kreirala prvu veliku priliku na Grbavici, u šansi se našao Smajlagić, ali je udarac glavom bio neprecizan, te je šutirao preko gola. Tri minute kasnije tražili su Tuzlaci penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Ajdin Nukić je silovito šutirao u 32. minuti utakmice, ali je otišlo daleko pored gola. Dvije minute kasnije slomljen je otpor bh. predstavnika.

Nakon centaršuta sa strane kojeg je uputio Odgaard, Evjen je spustio loptu na glavu De Wita koji postiže pogodak sa male udaljenosti za 1:0. Do kraja prvog dijela šansu je imao AZ u samom finišu prvog poluvremena, ali je Fejzić odbranio udarac Pavlidisa.

U nastavku utakmice ekipa iz Nizozemske je ipak pokazala klasu i zasluženo ostvarila prolaz dalje. Bile su dovoljne dvije minute razmaka u drugom poluvremenu da pitanje pobjednika bude riješeno.

Prvo je u 61. minuti utakmice Pavlidis pogodio za 2:0, a samo dvije minute kasnije Pavlidis je asistirao, a Lahto je ubacio loptu u praznu mrežu bh. predstavnika.

Konačan rezultat utakmice od 4:0 stigao je u 82. minuti utakmice kada je na centaršut Kerkeza, De Jong pogodio glavom mrežu Fejzića. (S1 – TL)