Posušje s igračem manje pobijedilo Zrinjski u Mostaru!

Ekipe Zrinjskog i Posušja su odigrale zaostalu utakmicu prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a uspješniji su bili gosti pobijedivši rezultatom 1:0.

Boban slavi gol kojim je Posušje proptiv prvaka osvojilo tri boda (Foto: FK Posušje, Facebook)

Posušje je zaprijetilo dalekometnim šutem Begića u šestoj minuti, ali on je bio bez opasnosti po gol Zrinjskog. U desetoj minuti Zrinjski izvodi dvauzastopna kornera, ali nije ugrožen ni gol Posušja.

Već u sljedećem napadu gosti dolaze do vodstva. Mandić je asistirao Bobanu, a on nije imao težak zadatak da postigne pogodak.

Tek u 34. minuti Zrinjski šutira u okvir gola, nakon šuta Tičinovića sa skoro 20 metara.

Drugo poluvrijeme je počelo dvostrukom izmjenom u domaćoj ekipi. Kiša i Malekinušića su zamijenili Bilbija i Mišić. Već od početka drugog poluvremena bilo je jasno da će primarni cilj Posušja biti odbraniti svoj gol, dok je Zrinjski krenuo u apsolutnu ofanzivu.

U 64. minuti Begić dobija drugi žuti, odnosno crveni karton. Protestovali su iz ekipe Posušja jer su smatrali da prekršaj Begića nije bio za žuti karton, ali uzalud.

Finiš utakmice donio je skoro neprestane napade Zrinjskog. Posušje je rijetko prelazilo polovicu terena, ali se i vrlo čvrsto i disciplinovano branilo, što je dovelo do frustracije i igrače, i klupu, ali i navijače Zrinjskog.

Glavni arbitar Admir Musić je produžio utakmicu za pet minuta. U prvoj minuti nadokande ponovo Bilbija pokušava glavom, ali lopta ponovo odlazi preko gola. Minutu poslije golman Posušja Galić dobija žuti karton zbog zadržavanja igre. Zrinjski je nastavio sa napadima, ponovo imao korner nakon kojeg su tražili penal, ali od toga nije bilo ništa.

Narednu utakmicu Zrinjski igra u subotu protiv Sarajeva na Koševu, dok će Posušje u nedjelju gostovati Borcu u Banjoj Luci.

Zrinjski 0:1 Posušje (Boban 11’)

Zrinjski: Marić, Barišić (od 41’ Batarelo), Čanađija, Ćorluka, Kiš (od 46’ Bilbija), Malekinušić (od 46’ Mišić), Ivančić, Ćuže, Prskalo (od 58’ Ramić), Tičinović (od 72’ Marin), Senić.

Posušje: Galić, Vrgoč, Kamenar, Mandić (od 81’ Jenjić), Begić, Joao Erick, Marić, Bešlić, Maglica, Babić (od 59’ Brković), Boban (od 94’ Kraljević). (SC – TL)