Posušje prokockalo dva gola prednosti protiv Širokog Brijega

Ekipa Posušja napravila je veresiju od gotovog, a malo je nedostajalo da ostvari pobjedu u komšijskom derbiju protiv Širokog Brijega.

Domaćini do vodstva dolaze početkom drugog poluvremena. Silovito je šutirao Barišić i pogodio stativu, a “odbijanac” je pokupio Luka Begić i zatresao mrežu gostiju.

Nakon toga uslijedio je novi pritisak Širokog, ali uglavnom su to bili jalovi napadi. Nova kazna za goste stiže u 64. minuti, kada se u gužvi ispred Miškićevog gola najbolje snalazi Zvonimir Vukoja i poentira za 2:0.

Nada da bi mogli izbjeći poraz Širokobriježanima se ukazala kada je desetak minuta prije kraja dosuđen jedanaesterac (faul Brekala nad Ćavarom u šesnaestercu) koji je realizovao Tonći Mujan.

Isti igrač je bio čovjek odluke u finišu susreta. Igrao se 90. minut kada je Medić centrirao, Mujan smirio loptu i šutem iskosa pogodio mrežu Posušja za, kako će se ispostaviti, konačnih 2:2.