Poslije “obračuna” pod obručima: OKK Sloboda slavila protiv Leotara u Trebinju (Video)

U susretu 25. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Trebinju Leotar poražen u susretu sa OKK Slobodom rezultatom 100:109 (31:25, 23:22, 20:19, 18:26 – 8:17).

Utakmica je imala dramatičan tok, s puno incidenata i naguravanja igrača, pa je u 28. minuti prekinuta kod rezultata 74:62. Trener Mulaomerović je povukao ekipu s parketa, ali je nakon pet minuta, na intervenciju delegata, odlučeno da se susret nastavi.

Sudije Miličević, Marić i Vlaho su, u konsultacijama s delegatom Kraljem, isključili iz igre  Milidragovića, Ninkovića i Đurasovića (Leotar), te Stronga, Lelića i Miličevića (OKK Sloboda).

Tuzlaci su u preostalom vremenu preokrenuli rezultat u svoju korist, pogotkom Jakupovića poveli su 91:92, ali je Stefan Mijović iz slobodnih bacanja u zadjim sekundama meča pogodio za 92:92, izborivši na taj način produžetak od pet minuta.

Te nemile scene mozete pogledati u video.

Miln Munižaba je u trećoj minuti produžetka doveo OKK Slobodu u vodstvo 95:97, a potom i iz slobodnih bacanja za 95:99.

U preostalom vremenu gosti su prosto desetkovali domaći sastav ostvarivši vrijednu pobjedu koja ih ostavlja u igri za play-off.

U domaćem timu Mijović je postigao 22, Ninković 21, a Đurasović 19 poena.

U ekipi OKK Slobode Miličević je ubacio 22, Strong 20, Alikadić 16, Manjgafić i Durmo po 12, dok je junak završnice Munižaba upisao 11 poena.

U posljednjem kolu OKK Sloboda dočekuje Čapljinu. (mp)