Porazom od Maccabi Haife Željezničar završio nastup u Evropskoj ligi

Fudbaleri Maccabi Haife pobijedili su Željezničar sa 3:1 u prvom kolu kvalifikacija Evropske lige i plasirali su se u narednu fazu takmičenja. Plavi su dobro parirali u prvom dijelu, ali očigledni problemi sa fizičkom spremom došli su do izražaja u nastavku.

Početak utakmica protekao je u terenskoj nadmoći Maccabija, ali bili su to jalovi napadi koje je odbrana Željezničara bez problema zaustavljala.

Prva solidna prilika za domaće viđena je u 18. minuti. Nakon povratne lopte Abu Fani je sa vrha kaznenog prostora šutirao preko gola.

Nakon toga budi se i Željo. Poslije kornera Štilića u 23. minuti najviši u skoku bio je Miletić, ali loptu je poslao preko gola. Potom se igralo nešto mirnije, a u 34. minuti bh. predstavnik je poveo.

Hajdarević je počeo akciju i uposlio Štilića, koji je sjajno proigrao Lendrića. Napadač Plavih se odlično namjestio na šut i lijepo pogodio iskosa za 0:1 i veliko slavlje.

Nažalost, samo četiri minute kasnije Maccabi je poravnao. Fudbaler domaćih Chery je šutirao sa 30-ak metara i pogodio same rašlje za 1:1.

U finišu prvog dijela vidjeli smo nekoliko uzbuđenja na obje strane. Odličan udarac Ashkenazija sa 20 metara u 44. minuti odbranio je Fejzić, a u narednoj akciji šutirao je Štilić iz slične pozicije, ali ravno u Cohena.

U drugoj minuti nadoknade lijevi bek Menahem je sa 20 metara pogodio stativu i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

Maccabi je i u nastavku dominirao, a do prekreta je stigao u 59. minuti. Nakon duge akcije napadač Maccabija Rukavytsya je glavom pogodio iz blizine za 2:1.

Samo sedam minuta kasnije, poslije brzog kontra napada, Ashkenazi je efketnim udarcem sa vrha kaznenog prostora riješio sve dileme oko pobjednika za konačnih 3:1.

Željezničar je u prvom dijelu dobro djelovao, ali pauza i dani netreniranja zbog korone došli su do izražaja u nastavku i Plavi nisu mogli više od časnog poraza.