Poraz Tuzla Cityja protiv bečke Austrije

U četvrtoj pripremnoj utakmici, nogometaši Tuzla Cityja poraženi su danas u Beču od Austrije rezultatom 2:1 (2:0).

Austrija je bolje otvorila utakmicu i uspjela da dođe do prednosti već u četvrtoj minuti kada je Fischer zatresao mrežu Fejzića.

U 22. minuti domaći tim je udvostručio prednost pogotkom Pichlera.

Na samom startu drugog dijela Tuzlaci su uspjeli smanjiti na 2:1 (48.), a strijelac nakon kornera bio je Krpić.

Isti igrač u 74. minuti mogao je poravnati rezultati, ali golman Austrije brani njegov udarac i ostaje 2:1.

Tuzla City: Fejzić, Mehidić, Čeliković, Nukić, Guity, Džafić, Karjašević, Mišić, Mešinović, Mehanović, Krpić.

Još su igrali: Brajlović, Đerić, Duraković, Ibrahimkadić, Doffo, Gavrić, Šukilović, Ubiparip.

Do sada su “plavi” iz Simin Hana igrali s Veležom 1:1, Domžalama 2:3, TSC Bačka Topola 3:2, te danas Austrija Wien 1:2. (tl)