Poraz košarkaša OKK Slobode u Mrkonjić Gradu

Košarkaši OKK Slobode u okviru 16. kola Prvenstva BiH gostovali su u Mrkonjić Gradu gdje su u susretu s ekipom Mladosti poraženi 85:84.

Istina gosti iz Tuzle imaju za čime žaliti jer su na svega nekoliko sekundi do kraja igrači OKK Slobode promašili dva slobodna bacanja (Zoran Talley), odbranili kontranapad i imali šut za pobjedu koju nisu uspjeli realizovati.

Prva četvrtina protekla je u ispitivanju snaga, gosti su raspoloženiji ušli u susret, ali je nakon prvih 10 minuta rezultat bio izjednačen i čekalo se da jedna od ekipa preuzme inicijativu na parketu. Rezultat na poluvremenu glasio je 47:40 za Mladost.

Treća dionica protekla je u znaku OKK Slobode koja je prilično brzo uspjela istopiti zaostatak sa poluvremena i preokrenuti rezultat u svoju korist. Uoči posljednjih 10 minuta igre gosti su imali prednost od dva poena i utakmica je bila potpuno otvorena do samog kraja. Domaći su ponovo prešli u vodstvo, ali crveno-crni u posljednjem minutu susreta spuštaju prednost na svega pola koša razlike. U posljednjih nekoliko sekundi utakmice Sloboda je imala priliku za produžetak, preko Zorana Talleyja koji je promašio dva slobodna bacanja, a zatim i pobjedu, preko Almira Hasandića koji nije uspio pogoditi šut sa zvukom sirene, te je konačan rezultat glasio 85:84 za ekipu domaćina.

Sloboda je u ovom susretu imala pet dvocifrenih igrača po broju poena, a prvo ime u redovima gostiju bio je Josh Scott sa 22 postignuta poena. Adi Alikadić je dodao 16 poena dok su po 10 poena postigli Almir Hasandić, Đorđe Lelić i Nedim Omerović koji je ostvario double-double od 10 poena i 13 skokova na ovom meču. Mladost je do nove pobjede vodio Ibrahim Mulaomerović sa 19 poena, a Nikola Stanojević i Glen Abram dodali su po 15 poena.

Tuzlaci su novim porazom na omjeru od sedam pobjeda i devet poraza te nakon 16 odigranih kola zauzimaju poziciju broj osam. Mladost je uspjela pobjeći sa samog dna tabele ubilježivši večeras svoju treću ovosezonsku pobjedu uz 13 pretrpljenih poraza u dosadašnjem toku prvenstva. Sloboda u narednom kolu dočekuje ekipu Proma iz Donjeg Vakufa, a ono zbog čega u redovima crveno-crnih mogu biti zabrinuti jeste obnovljena povreda kapitena Lelića koji je parket u Mrkonjić Gradu napustio uz pomoć fizioterapeuta. (OKK Sloboda)