Poraz Đokovića: Devetnaestogodišnji Rune slavio u finalu Pariza!

Danski teniser Holger Rune osvojio je svoj prvi ATP Masters turnir u karijeri, nakon što je u dramatičnoj završnici u Parizu savladao Novaka Đokovića sa 3:6, 6:3, 7:5.

Pobjeda Runea je došla nakon duže od dva i po sata tenisa u kojem smo vidjeli fantastičan tenis sa obje strane. Doduše, Đoković je bolji bio u prvom setu, dok je mladi Danac više griješio i činilo se da osjeti pritisak finala i igranja protiv jednog od najboljih tenisera svih vremena, prenosi N1.

Đoković je u prvoj dionici jedini break napravio u četvrtom gemu, a zatim držao prednost do kraja seta.

U drugom je jedini break viđen u drugom gemu, kada je Rune shvatio da nema šta da izgubi, a zatim je igrao izuzetno kvalitetan tenis, te je rezultatom 6:3 riješio drugi set u svoju korist.

Treći set bio je najneizvjesniji. U njemu smo vidjeli čak tri breaka. Đoković je poveo 3:1, a u sljedećem gemu odmah izgubio svoj servis. Igralo se gem za gem sve do 11. gema, kada je Đoković ponovo izgubio svoj servis i u posljednjem gemu, koji je trajao izuzetno dugo, Rune riješio pitanje pobjednika.

Koliko je pobjeda značila mladom Dancu govore i suze koje je pustio nakon velike pobjede, prve u karijeri na Masters turnirima.