Pokazala da je najbolja: Poljakinja Swiatek osvojila Roland Garros

Poljska teniserka Iga Swiatek (22. godine, WTA: 1) osvila je trofej Roland Garrosa pobijedivši u finalu  Čehinju Karolinu Muchovu (27. godina, WTA: 43) rezultatom 6:2, 5:7, 6:4.

Iga Swiatek je skoro nezaustavljiva na šljaci, a najbolja teniserka svijeta praktično se nije oznojila dok je došla do finala u Parizu.

Odigrala je ukupno šest mečeva, a nijedna od rivalki nije uspjela da joj uzme ni set. Redom su “padale” Bucsa, Liu, Wang, Tsurenko (predaja) Gauff, Haddad Maia, a onda je na red došla Muchova i kao velika autsajderka napravila malo čudo.

Iga je sa brejkom u drugom gemu došla do 3:0, a onda novim brejkom u osmom gemu došla do pobjede u prvom setu (6:2).

U drugom setu Čehinja je igrala mnogo bolje i poslije velike borbe došla je do izjednačenja. Poljakinja je povela sa 3:0, a onda se Muchova razigrala i na kraju preokrenula set dobivši ga 7:5 te se ušlo u odlučujući.

Muchova pravi brejk na početku trećeg seta i vodi sa 2:0, no u četvrtom gemu Swiatek je oduzela servis protivnici i izjednačila na 2:2. Muchova pravi novi brejk u sedmom gemu i dolazi do 4:3, ali ekspresno uzvraća Swiatek za 4:4. Muchova je imala brejk šansu da dođe do 5:4 i da servira za pobjedu, ali najbolja igračica svijeta osvaja jako važan gem i dolazi do pobjede.

Ovo je njoj treća titula Ige Swiatek na Roland Garrosu. Prethodne dvije osvajala je 2020. i 2022. godine, a ima još titulu i na US Openu.

Finale u muškoj konkurenciji na programu je u nedjelju kada će se sastati Novak Đoković i Casper Ruud. Taj meč igra se od 14:30 sati. (SS, TL)