Podjela bodova u Modriči: Sloboda dva puta vodila, ali nije pobijedila Slogu

Fudbaleri Sloge i Slobode remizirali su 2:2 u duelu 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u Modriči.

Tuzlaci su u ovom meču dva puta vodili, ali domaćin se dva puta vraćao i na kraju smo vidjeli podjelu bodova.

Bolje je utakmicu otvorila Sloboda i brzo su Tuzlaci stigli do vodstva. Igrala se tek druga minuta kada je Marko Pervan ccentrirao, a Stojan Vranješ glavom pogodio za 0:1.

U 11. minuti Mario Krstovski odlično šutira iz slobodnjaka na drugoj strani, ali lopta ide malo preko gola.

Potom je veliku priliku za drugi pogodak imala Sloboda. Amer Bekić je sa svega dva metra pogodio prečku! U 27. minuti Pervan ruši Đorića u kaznenom prostoru i to je penal za domaće. Odgovornost je preuzeo Krstovski, izveo je jedanaesterac i pogodio za 1:1.

Dominirala je poslije gola Sloga, ali je propustila dvije dobre šanse i priliku da dođe do potpunog preokreta.

Sloboda je na idealan način ušla u i drugo poluvrijeme, pošto već u 46. minuti dolazi do gola! Nastala je gužva u šesnaestercu Sloge nakon ubačaja Pervana iz slobodnjaka, a na kraju debitant Ivan Šubert šalje loptu u mrežu! 2:1 za Slobodu.

Bolja je bila Sloboda i u nastavku drugog poluvremena, te je prijetila preko Maksimovića i Komazeca, ali bezuspješno, a u 76. minuti je šansu imala Sloga.

Zajić se našao u odličnoj poziciji za šut, ali Bukvić ga je odbranio.

Do izjedanačenja Dobojlije dolaze u 86. minuti. Nastala je velika gužva u petercu nakon kornera, a novajlija Miloš Nikolić je zatresao mrežu Tuzlaka za 2:2. Treba reći da je zaista diskutabilna odluka sudije Frane Jelića da u toj situaciji ne dosudi prekršaj nad Bukvićem, golmanom Slobode.

Završeno je 2:2.