Pobjedom u derbiju nad Borcem ekipa Željezničara izbila na vrh tabele

U derbiju 3. kola m:tel Premijer lige Željezničar je na Grbavici pobijedio Borac rezultatom 2:1.

(Foto: Sportsport.ba)

Očekivano, prvih 45 minuta bilo je veoma tvrdo, uz po jednu izglednu šansu na obje strane. Željo je imao nešto više od igre, ali je teško stvarao prilike, te je poluvrijeme završeno 0:0.

Na startu drugog dijela tim sa Grbavice je izvršio veliki pritisak. Izveli su tri uzastopna kornera, a period dobre igre krunisali su i vodećim golom.

U 49. minuti dosuđen je penal za Željezničar. Janičića je lopta pogodila u ruku nakon šuta Juričića, a Sivac je opravdano pokazao na bijelu tačku. Štilić je siguran sa bijele tačke za 1:0.

Nakon greške Štilića sijevnula je brza kontra Banjalučana u 56. minuti, a danas sjajni Vladan Danilović je rutinski matirao Irfana Fejzića za 1:1.

Mogao je Borac do preokreta u 58. minuti. Fejzić je slabo odbio loptu, ali Stojan Vranješ se nije najbolje snašao na petercu i nije uspio šutirati.

Kazna je uslijedila tri minute kasnije. Nakon dobre akcije Mehmed Alispahić je majstorski asistirao petom Mustafi Mujezinoviću, a veznjak Plavih je postigao treći gol u sezoni za vodstvo Želje 2:1.

Željezničar je tako zadržao makismalan učinak nakon tri kola i barem privremeno se osamio na vrhu tabele. Šansu da ih stigne ima Široki Brijeg ukoliko večeras pobijedi Velež. (scsport, tl)