Pobjedom protiv Krupe ekipa Sarajeva krenula u odbranu naslova prvaka

Fudbaleri Sarajeva uspješno su otvorili novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine ostvarivši pobjedu na gostovanju u Krupi rezultatom 2:0 (0:0).

Prvak BiH iz prošle sezone nije imao lagan zadatak na gostovanju kod novog člana Premijer lige, ali je na kraju upisao važna tri boda za start takmičenja.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja, ali je bilo nekoliko poluprilika. Sarajevo je na otvaranju prijetilo u dva navrata preko Tatara, ali bez promjene rezultata.

Kako se bližilo poluvrijeme kraju, tako se i Krupa oslobodila, pa je počela više kontrolisati igru. No, bez golova otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme Sarajevo je otvorilo brzim golom i vodstvom. Na ubačaj Benjamina Tatara nespretno je reagovao Mandić, poslavši glavom loptu u svoju mrežu.

Do kraja utakmice gosti su postigli i drugi gol. Igrao se 70. minut kada je, prema procjeni sudije Muse, Makitan igrao rukom i dobio drugi žuti karton čime je isključen iz igre. Tatar je bio siguran realizator sa 11 metara za 0:2.

Najveće ovosezonsko pojačanje Sarajeva, Matthias Fanimo, debitovao u bordo dresu u 74. minuti susreta. Do kraja utakmice domaći su pogodili stativu u 90. minuti. (sc, tl)