Pobjeda u oba susreta: Zrinjski prvi polufinalista Kupa BiH

Nakon trijumfa u Bijeljini (3:1), Zrinjski je i u revanš susretu četvrtfinala Kupa BiH ostvario pobjedu nad Radnikom, ovoga puta 2:0.

Plemići do vodstva dolaze u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Odlično je Mandić prsima loptu spustio Kišu, a ofanzivac Zrinjskog rutinski pogodio.

Već početkom drugog poluvremena ukazala se sjajna šansa za Kiša, ali pogodio je stativu na dva metra od gola. Zatim je i Ilinković u dobroj prilici, ali brani Lakić.

Sjajno je vratar Radnika reagovao i u 57. minuti, kada je krajnjim naporom odbranio snažan šut Malekinušića.

Kiš je istrčao ispred Lakića u 64. minuti, ali čuvar mreže Bijeljinaca odbranio je nogom njegov pokušaj.

Rezervista Ivančić udvostučio je prednost mostarske ekipe u 74. minuti, kada se odlično snašao u gužvi ispred gola Radnika i zatresao mrežu.

Rezultatom 2:0 zaključena je utakmica u Čitluku, Zrinjski je prvi polufinalista Kupa.

Zrinjski – Radnik 2:0 (Kiš 45’, Ivančić 74’)

Stadio Bare u Čitluku. Glavni sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla).

ZRINJSKI: Topić, Bekić, Magdić, Barišić (Jakovljević), Memija, Jukić, Zlomislić, Stanić (Ivančić), Ilinković (Sučić), Kiš (Sabljić), Mandić (Malekinušić).

RADNIK: Lakić, Jokić, Paranos (Maksimović), Došlo, Matković (Danilović), Vasić, Marković, Rašević, Perišić (Ristić), Gavrić, Maletić (Srećković).