Pobjeda Tuzla Cityja, remi Veleža i Igmana

Odigrane su dvije zaostale utakmice prvenstva BiH u nogometu.

U Srebreniku je Tuzla City pobijedio ekipu Posušja rezultatom 3:0 (1:0), dok je u Gabeli Velež remizirao s Igmanom iz Konjica 1:1 (1:1).

U Srebreniku su Plavi poveli u 21. minuti nakon što je golman gostiju Kukić odbranio šut Hrkaća, a odbijanac je u mrežu poslao Mehidić.

Na 2:0 povisio je u 60. minuti Nargalić na asistenciju Kuzmanovića, a nešto prije je Karić propustio priliku da s metra zatrese mrežu. Srećom, u nastavku akcije Nargalić je bio precizniji. Isti igrač postavio je u 90. minuti konačan rezultat – 3:0.

Tuzla City sada na 4. mjestu ima 7 bodova i meč manje, dok je Posušje na 10. poziciji sa 4 boda.

Velež je protiv Igmana poveo u 7. minuti. Sjajno je s velik udaljenosti u kazneni prostor ubacio Amar Pršeš, a u gužvi se najbolje snašao Haskić pogodivši s pet metara i to iz drugog pokušaja.

Konjičani su izjednačili u 36. minuti, nakon centaršuta s lijeva, sjajno je u skoku reagovao Jakupović koji je s pet metara glavom loptu poslao u suprotni kut.

Velež na 5. mjestu ima 5 bodova i meč manje, dok je Igman na 8. mjestu sa 4 boda i također utakmicom manje. (tl)