Pobjeda košarkaša OKK Slobode: Proradili u drugom poluvremenu (Foto)

U susretu 17. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa OKK Slobode pobijedila Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 103:88 (20:25, 25:24, 25:17, 33:22).

Domaći su se dosta mučili u prvom poluvremenu, koje je pripalo gostima (45:49), ali su u nastavku pojačali odbranu (primili 10 poena manje nego u prve dvije četvrtine), te podesili nišanske sprave za ubjedljivu pobjedu od 15 poena razlike.

Do desete pobjede OKK Slobodu su predvodili Eke sa 25, Sejfić sa 21 (11 skokova), Lelić 20, Peltier 17, te Jakupović 14 poena.

U ekipi Mladosti također je pet košarkaša ostvarilo dvocifren učinak: Popović 16, Špago 15, Đurović i Milovanović po 14 i Aleksić 11 poena.

OKK Sloboda je zadržala treću poziciju na tabeli sa 27 bodova (10-7), iza Širokog koji ima 30 (meč manje) i Bosne Meridijanbet sa 29 (meč manje).

Ekipa Mladosti ostala je na 8. mjestu sa 23 boda. (tl – Foto: Darko Zabuš)