Plivanje: Lekić četvrti u Evropi na 800 metara slobodno

Mladi bosanskohercegovački plivač Jovan Lekić osvojio je 4. mjesto na Evropskom prvenstvu za juniore u Rimu u disciplini 800 metara slobodnim stilom.

Lekić je utrku završio u vremenu 8:01,24 što je za skoro četiri sekunde brže od njegovog vremena u prethodnoj utrci.

Zlatnu medalju osvojio je Arslan Vigit iz Turske (7:51,20), srebrenu njegov zemljak Mert Kilavuz (7:52,19), a bronzanu Italijan Luca de Tullio (7:58,10).

Lekić se iz Rima vraća s dvije medalje – srebrnom u disciplini 400 m slobodno, te bronzanom na 200 m slobodnim stilom.

Nastup naših mladih plivača na EP za juniore u Rimu je impresivan s obzirom na to da je Lana Pudar osvojila zlato na 100 m delfin, a dva srebra na 50 i 200 m delfin. (mp)