Plavi u osmini finala Kupa BiH: Napunili mrežu Alfa Modriče!

Tuzla City je ostvario ubjedljivu pobjedu u gostima kod Alfa Modriče u susretu šesnaestine finala Kupa BiH i plasirao se u narednu rundu takmičenja.

Mrežu člana Prve lige RS načeo je Ajdin Nukić, koji je krunisao lijepu akciju i asistenciju Eleoueta u 22. minuti.

Zatim su autogolove postigli Omerhodžić i Nikić, da bi rezervista Harun Karić povisio na 0:4.

Svoj prvijenac za Tuzla City postigao je švicarski internacionalac Allan Eleouet u 75. minuti. Zatim je Barcola, koji je zamijenio na golu gostiju Brajlovića u drugom poluvremenu, odbranio jedanaesterac Kostadinoviću, ali isti je igrač u akciji koja je uslijedila nakon toga ipak poentirao.

Deset minuta prije završetka meča Kuljanin postavlja konačnih 2:5.

Alfa Modriča – Tuzla City 2:5 (Kostadinović 78’, Kuljanin 80’ – Nukić 22’, Omerhodić 31’ autogol, Nikić 52’ autogol, Karić 56’, Eleouet 75’)

Stadion Dr Milan Jelić u Modriči. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

ALFA MODRIČA: Trišić, Omerhodžić, Pljevaljčić, De Carvalho, Kuljanin, Kostadinović, Ilić, Limić, Živković, NIkić, Da Silva.

TUZLA CITY: Brajlović, Nukić, Gavrić, Hrkać, Mehidić, Eleouet, Mendeš, Diaby, Mišić, Veselinović, Mešinović. (SCS – TL)