PL BiH: Poraz Željezničara u susretu sa Širokim Brijegom

Široki Brijeg je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Željezničara na Grbavici u 18. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine (2:3), te je tako klub sa Pecare nastavio niz dobrih rezultata u Sarajevu protiv Plavih, gdje nisu izgubili od 2016. godine, tačnije u šest posljednjih utakmica.

Poslije nekih poluprilika na početku utakmice, u osmoj minuti Željezničar je odigrao dobru akciju na kraju koje je izblokiran Zec. U 15. minuti lopta je dugo kružila, a onda je Stanić uposlio Marića kojeg niko nije pratio i tako su Širokobriježani došli u prednost.

Ako ste propustili

Plavi su imali inicijativu i pokušavali doći do pogotka, ali su jako teško kreirali šanse. DobrU akciju su odigrali u 29. minuti, ali na kraju je izblokiran Bekrić. Novu šansu gosti su imali u 39. minuti kada je Marić poslao loptu malo pored gola.

Prvu pravu šansu Željezničar je kreirao tek u 41. minuti kada je Zec izašao na Miškića. U sudijskoj nadoknadi Jović se namještao i pokušao, no lopta je otišla u korner, nakon kojeg se rezultat prvog dijela nije mijenjao. Na početku drugog dijela domaći su imali inicijativ. Begić je kod gostiju šutirao pored gola u 52. minuti, a nedugo nakon toga Bekrić je poslao loptu ravno u golmana.

Nakon nekih manjih šansi Bekrić je imao dobru priliku u 68. minuti kada je prevario igrača Širokog Brijega, ali mu je Miškić odbranio. Uslijedili su šutevi Boje na jednoj i Ikića na drugoj strani, a onbda je Pervan pokušao iz velike udaljenosti u 80. minuti i umalo iznenadio Erića.

Široki je povisio na 0:2 u 84. minuti pogotkom Jurića, a u 87. minuti bilo je već 0:3. Lendrić je bio sam pred golom gostiju i promašio, a odmah je uslijedila kazna na drugoj strani. Pervan je pogodio. Uslijedila je ludnica u završnici. U prvoj minuti nadoknade Lendrić je smanjio na 1:3, a zatim Bojo u trećoj na 2:3, no za više od toga nije bilo vremena.

Željezničar – Široki Brijeg 1:3

Stadion: Grbavica (Sarajevo). Sudija: . Žuti kartoni: Hajdarević, Veselinović, Štilić, Subašić (Željezničar), Jović, Ćorić (Široki Brijeg).

ŽELJEZNIČAR: Erić, Miletić, Ikić, Stevanović, Milićević, Hajdarević, Štilić (od 64. minute Subašić), Bekrić, Alispahić (od 46. minute Bojo), Veselinović i Zec (od 46. minute Zec.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Radeljić, Ćorić, Jurić, Stanić, Vokoja (od 80. minute Jurić), Begić, Marić, Jurilj (od 80. minute Cipetić), Jović (od 60. minute Ikić), Angelov (od 67. Pervan). (Scsport, tl)