PL BiH: Pobjedom nad Olimpikom ekipa Sarajeva pobjegla Želji sedam bodova

Fudbaleri Sarajeva u potpunosti su opravdali ulogu favorita i praktično s pola snage došli do trijumfa nad fenjerašem Olimpikom.

Golman gostiju Hadžić lako je ukrotio pokušaje Miličevića i Handžića u uvodu susreta, ali je kapitulirao u 26. minuti.

Benjamin Tatar je iskoristio grešku Milovića, koji je neoprezno pokušao glavom dodati loptu u ruke Hadžića nakon ubačaja sa strane, ali fudbaler bordo tima se našao na pravom mjestu i jednim dodirom ubacio loptu u mrežu pored nemoćnog vratara gostiju. Bio je to osmi gol Tatara ove sezone u Premijer ligi BiH.

Do kraja poluvremena Sarajevo je imalo još nekoliko pristojnih šansi, gosti nijednom nisu šutirali u okvir gola. Ipak, rezultat se nije mijenjao do odlaska ekipa na odmor.

U nastavku ista slika. Matthias Fanimo u 51. minuti nije iskoristio dobru šansu (kada je malo bio i sebičan), ali jeste onu koja je uslijedila sedam minuta kasnije. Odlično se probio po strani Tatar i servirao loptu Englezu, a brzonogi ofanzivac Sarajeva rutinski poentirao za konačnih 2:0.

Tim Vinka Marinovića sada ima prednost od sedam bodova pred prvim pratiocem, Željezničarom. (sc, tl)