Pirova pobjeda Zmajica: Pobijedile Grkinje, ali nisu prošle u narednu rundu kvalifikacija za SP!

Ženska rukometna reprezentacija BiH nije se uspjela plasirati u naredni krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Zmajice su pobijedile Grčku s minimalnih 22:21 u drugom susretu pretkvalifikacija, ali trebala im je pobjeda od najmanje dva gola razlike.

Grkinje otvaraju utakmicu pogotkom, ali uslijedila je serija naših djevojaka, koje golovima Dautović, Gudelj i Vrančić okreću na 3:1.

Zatim su gošće ponovo uspjele doći do minimalne prednosti (4:5) uz nekoliko izvrsnih intervencija golmanke Magdalini Kepesidou.

No, nakon toga, nošene sjajnom podrškom publike u Cazinu, Zmajice su zaigrale mnogo bolje i organizovanije u napadu. Serijom 3-0 dolaze do vodstva od 7:5, a potom nastavile dizati razliku.

Pogotkom Marije Gudelj naše rukometašice povele su sa šest golova razlike (14:8) u 28. minuti, da bi Grkinje uspjele smanjiti na 14:9. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Početkom drugog dijela meča Zmajice su održavale prednost (16:11), ali iznenada je uslijedio potpuni raspad igre našeg tima. Grčka uspjeva istopiti distancu i čak izjednačiti polovinom drugog poluvremena (18:18).

No, naše djevojke pronašle su snagu i uspjele ponovo povesti s dva gola razlike (20:18).

Posljednji trenuci susreta donijeli su pravu dramu. Dvije minute prije kraja Panagiota Argilopoulou s dva vezana gola je izjednačila na 21:21, dok bh. rukometašice nisu iskoristile nekoliko napada zaredom.

Demić je na kraju pogodila za 22:21, tim rezultatom je zaključen meč. Šteta. Podsjetimo, Grčka je u prvom susretu slavila sa 23:21.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Marija Gudelj sa sedam golova, kod Grkinja su se istakle Zygoura i Kerlidi sa po četiri.