Pirova pobjeda Chelsea: Real Madrid u polufinalu Lige prvaka!

Nakon velike borbe i neočekivano napete utakmice na stadionu Santiago Bernabeu, madridski Real se plasirao u polufinale Lige prvaka.

Kraljevi su imali prednost od dva gola nakon trijumfa u Londonu (1:3) u prvom meču četvrtfinala protiv Chelseaja i zamalo to prokockali. Idemo redom.

Susret je sjajno počeo za aktuelnog prvaka Evrope. Mason Mount u 15. minuti krunisao je sjajnu akciju i pogodio ugao Realove mreže za vodstvo.

Početkom drugog poluvremena anulirana je prednost Madriđana iz prvog meča. Mount je izveo korner, na pravom mjestu se našao Antonio Rudiger i poentirao glavom za 0:2.

Zatim je u 64. minuti poništen pogodak Marcos Alonsa jer je prethodno igrao rukom u šesnaestercu Reala, ali Chelsea ipak dolazi do trećeg gola i to nakon što je nešto ranije Benzema pogodio prečku. Kovačić je sjajno izbacio Wernera u šansu, a njemački reprezentativac nakon slaloma u petercu trese mrežu za visoku prednost londonskog tima.

Bili su Plavci nadomak senzacije, ali stvari se vraćaju na početak u 80. minuti. Modrić je fenomenalno centrirao, a Rodrygo još bolje reagovao i pogodio za 1:3. Do kraja nije više bilo pogodaka, susret je skrenuo u produžetke.

Real do gola za 2:3 dolazi u 96. minuti. Camavinga je oduzeo loptu na sredini terena, produžio za Viniciusa, koji centrira, a zatim Benzema glavom poentira!

Ispostavit će se da je to bio pogodak koji je u konačnici bio prevaga za plasman Kraljevskog kluba u polufinale.