Peta utakmica Tuzlaka bez pobjede: Sloboda u blatu Tušnja remizirala sa Željom (Foto)

Sloboda i Željezničar remizirali su u utakmici 18. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju (1:1). Tuzlacima je ovo peta utakmica bez trijumfa u domaćem prvenstvu.Početak utakmice na Tušnju protekao je poprilično mirno. Jedina šansa u ranoj fazi viđena je u trećoj minuti kada je Jusić šutirao glavom, a Bender uhvatio loptu. Golman Željezničara odbranio je i udarac Karišika iz voleja u 12. minuti. Veliku priliku Sloboda je imala u 19. minuti. Husejinović je šutirao glavom malo pored gola.Bilo je ponovo opasno pred golom Plavih u 27. minuti. Beganović je pokušao, ali je neko od igrača Željezničara loptu skrenuo u korner. Na drugoj strani Hajdarević je šutirao, a Bukvić izbio loptu u korner. Nakon odličnog udarca Mujezinovića iz slobodnjaka izvrsno intervenisao Bukvić u 30. minuti. Samo minutu poslije Mujezinović je ubacio sa lijeve strane, a Vrhovac je pogodio glavom za 0:1.

Sloboda je u 42. minuti uspjela doći do poravnanja. Dosuđen je  prekršaj za Slobodu. Husejinović je iskosa sa desne strane iz prekida ubacio pred gol Plavih, a Ramić je pogodio za 1:1.

Vrhovac je na početku drugog poluvremena odlično intervenisao ispred Ramića, koji je u 48. minuti ušao u šesnaesterac domaćih, ali je promašio loptu. Subašić je poslao loptu ravno u ruke Bukviću u 52. minuti. Jako dugo se čekalo na novu šansu. Sloboda je imala veliku priliku u 76. minuti kada je Beganović sjajno uposlio Balića, koji je glavom šutirao preko gola.

U nastavku Tuzlaci su bili nešto aktivniji, ali nije bilo završnice. U 83. minuti udarac Boje odbranio je Bukvić. Udarac Beganovića iz slobodnjaka u 88. minuti odbranio je Bender. Do kraja se nije desilo ništa značajno i završen je meč podjelom bodova.

FK Sloboda – FK Željezničar 1:1

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Antoni Bandić (Grude). Žuti kartoni: Osmić, Beganović (Sloboda), Vrhovac, Blažević, Hrelja (Željezničar).

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Karišik, Osmić, Kapetanović, Balić, Predragović, Maksimović (od 84’ Alić), Beganović Dž., Husejinović, Ramić (od 60’ Veselinović).

FK ŽELJEZNIČAR: Bender, Kosorić, Vrhovac, Blaževiž, Malić, Crnčević, Hajdarević, Subašić (od 60’ Hrelja), Beća (od 81’ Bojo), Mujezinović, Juričić (od 81’ Zec). (Scs, tl – Foto: Darko Zabuš)