Pao je Mejdan: Rukometaši Borca m:tela nanijeli Slobodi prvi domaći poraz (Foto)

U derbi susretu 16. kola Premijer lige BiH za rukometaše, u dvorani Mejdan u Tuzli, rukometaši domaće Slobode poraženi su od Borca m:tela rezultatom 27:29 (12:13).

Banjalučani su vodili od početka, prvi put su se odvojili na tri razlike u 18. minuti, ali su izabranici Davora Kadića u 24. poravnali  (9:9). Ipak, gosti su poluvrijeme priveli kraju s golom prednosti, iako su domaći “zapucali” dva “sedmerca” i promašili nekoliko “zicera”, mada treba reći da je golman gostiju, Bogda Ljubišić, vrlo dobro branio. Igra preko krila bila je slaba, u odbrani je “puhalo”…

Početkom nastavka gosti su iskoristili nekoliko grešaka “crveno_crnih” i otišli su na 13:18 i poslije je bilo teško stići toliku prednost, pogotovo kada se u 39. minuti povećala na šest golova (14:20).

Ipak, finiš susreta protekao je u potpunoj neizvjesnosti i treba reći da je igra Slobode, koja do tada nije bila na nivou očekivanja, prepoznatljiva bila jedino u posljednjih petnaest minuta.

Tuzlaci su u 53. minuti golom Emira Suhonjića smanjili na 23:25, zatim su imali napad za novo smanjenje, ali su brzopleto izgubili loptu.

Nakon toga Banjalučani su s nekoliko pogodaka otišli na 24:28 što je za domaće bilo nedostižno, iako su u 58. minuti ponovo smanjili na dva gola razlike (26:28), ali je sve riješio De Souza postigavši pogodak za vrijednu pobjedu gostiju.

Ovo je prvi poraz Slobode u prvenstvu i treba reći da su igrači trenera Mirka Mikića bili efikasniji, agresivniji u odbrani, manje su griješili i pobjedom su se učvrstili na liderskoj poziciji.

U ekipi Slobode Emir Suhonjić je postigao 8 golova, dok su po 5 zabili Jovan Talevski, povratnik Arnad Hamzić i Sedžad Abdurahmanović.

Najefikasniji u ekipi Borca m:tela bili su Vukašin Rakocija sa 7, te Bojan Rađenović, Miloš Nježić i Guilherme Lihnarez de Souza sa po 4 pogotka. (M. Petrović – Foto: Darko Zabuš i Miro Petrović)