Osmanković u Banovićima donio bod Slobodi protiv Željezničara (Foto)

Fudbaleri Slobode i Željezničara remizirali su u Banovićima, u desetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, odigravši po blatnjavom terenu 1:1 (0:0).

Prvi su zaprijetili domaći fudbaleri i to u šestoj minuti utakmice preko Nikole Komazeca koji je atraktivno pokušao ugroziti Josipa Bendera, no njegov pokušaj je otišao daleko pored gola. Tri minute kasnije udarac glavom Haračića je izblokiran, lopta je otišla u korner nakon kojeg je Hodžić šutirao poslije ubacivanja Semira Štilića, ali je njegov udarac zaustavio Semir Bukvić.

U 23. minuti susreta ozbiljno uzbuđenje pred golom domaćih. Hodžić je uposlio Štilića koji je šutirao slabijom desnom nogom, no njegov udarac je izblokirao Devedžić da bi na odbijenu loptu natrčao Drina i šutirao pored gola Bukvića. Dvije minute kasnije loš pokušaj Amoaha nakon kornera Štilića odlazi preko gola golmana Tuzlaka da bi u 25. minuti lopta došla do Delića koji je promašio loptu iz dobre situacije.

U nastavku je Željezničar poveo iz prve prave prilike. U 53. minuti Semir Štilić je izveo slobodnjak, Joseph Amoah je zakačio loptu, ona došla do Armina Hodžića koji je uspio matirati golmana tuzlanskog tima. Sedam minuta kasnije velika prilika za domaće, Maksimović je probio po lijevoj strani i uposlio Delića čiji udarac iz neposredne blizine brani golman Plavih.

Ipak, Sloboda je u 70. minuti uspjela doći do izjednačenja. Delić je ubacio loptu iz slobodnjaka, neko je prebacio loptu za Osmankovića koji je donio izjednačenje Tuzlacima i postavio konačnih 1:1.

Stadion: Gradski stadion Banovići. Gledatelja: 2.500. Sudija: Martinović Josip (Čapljina). Žuti kartoni: J. Osmić, Komazec (Sloboda), Kosorić (Željezničar). Strijelci: 0:1 – Hodžić (53), 1:1 – Osmanković (70).

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Ćivić, Osmanković (82. Kapetanović), Mehmedović (58. Beganović), Komazec, J. Osmić (58. maksimović), Vranješ, Vošnjak, M. Osmić (73. Kurtalić), Delić (82. Husejinović). Trener: Adnan Jahić.

Željezničar: Bender; Galić, Drina, Kosorić, Malić; Hodžić, Beća (67. Subašić); Amoah, Štilić (84. Beganović), Santos; Haračić (56. Hajdarević). Trener: Edis Mulalić.

(Sport1, Foto: D. Zabuš)