Oslabljena Sloboda u Maglaju doživjela treći prvenstveni poraz

Svakako je najbolji igrač utakmice bio golman domaćih Đorđe Bosić sa 13 odbrana (Z. Čajić na drugoj strani imao je 8), a njemu uz rame bio je brat Boris Bosić sa 9 golova. Mehinagić je postigao 6...

(Treći poraz u četiri kola, daleko od očekivanja – Foto: Arhiva)

Rukometaši Maglaja večeras su u okviru 4. kola prvenstva BiH pobijedili tuzlansku Slobodu rezultatom 25:21 (11:19).

Domaćim rukometašima to je treća pobjeda i sa šest bodova nalaze se pri vrhu tabele, dok je Slobodi ovo treći poraz i sa samo jednim bodom nalazi se pri dnu prvenstvene ljestvice.

Na otvaranju utakmice, nakon 2:2, Maglaj je stekao veliku prednost. Na krilima golmana Đorđa Bosića i Ede Mehinagića, bivšeg igrača Slobode, serijom 6-0 poveli su 8:2 u 16. minuti.

Tek u nastavku poluvremena, Tuzlaci koji su nastupili bez povrijeđenih Pavlaka i Suhonjića, uspjeli su golovima Gabrierija, Jankovića i M. Mišetića ublažiti vodstvo domaćih i otići na odmor sa 11:9.

Početak drugog poluvremena ponovo je bio “tanak” za goste, koji su u serijama napade završavali loše (zapucali su ukupno 3 sedmerca). U 40. minuti Maglajlije su se vratile na + 6 (19:13), a njihov najbolji strijelac, Boris Bosić rešetao je mrežu bez milosti.

Ipak, igrači Mirka Mikića strpljivom igrom i serijom 0-4 došli su na samo dva gola zaostatka (46. minuta – 20:18, Janković).

No, kad god bi se učinilo da će se potpuno vratiti u igru, radili su greške u napadu, gubili lopte, nisu relizovali “zicere”, radili “probijanje” i praktički su sami sebe vraćali korak nazad.

Naravno, domaći su obilato koristili svaku njihovu grešku i svoju priliku i praktički je u 56. minuti sve bilo riješeno kada je Mehinagić zabio za 25:21.

Sama utakmica bila je vrlo zanimljiva i borbena, a pobjeda Maglaja je bez zamjerke.

Svakako je najbolji igrač utakmice bio golman domaćih Đorđe Bosić sa 13 odbrana (Z. Čajić na drugoj strani imao je 8), a njemu uz rame bio je brat Boris Bosić sa 9 golova. Mehinagić je postigao 6…

U ekipi Slobode, po 4 gola postigli su M. Mišetić, Janković i Skopljak, a po 3 Gabrieri i Knežević. (tl)