Olympiakos prvi finalista Eurolige: Grčki tim nakon preokreta savladao Monaco (Foto)

Ovogodišnji Final four Eurolige se održava u Kanasu, a prvi polufinalni meč su igrali Olympiakos i Monaco, a na kraju u finale plasirao se tim iz Grčke pobjedom od 76:60.

Monaco je otvorio odlično utakmicu i nakon uvodnih deset minuta igre vodio je sa 14:20, u drugom periodu nominalni gosti u ovom susretu su nastavili u istom ritmu, a igrači Olympiakosa nisu pronalizi rješenje kako doći do laganih poena, pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 29:41.

Drugo poluvrijeme tim iz Grčke otvara odlično i pravi veliku seriju od čak 14:0 (43:41), sigurno da je trener Georgios Bartzokas probudio svoje igrače na odmoru između četvrtina. Na kraju je tim iz Kneževine je uspio postići samo dva poena za čevrtinu, pa je Olympiakos imao nakon trećeg perioda koji je dobio sa 27:2 imao prednost od 56:43.

Olympiakos je nastavio u istom ritmu i u četvrtoj četvrtini, pa je na kraju sačuvao stečenu prednost i slavio sa 76:60 , te se tako plasirao u finale ovogodišnjeg Final foura Eurolige, gdje će čekati boljeg iz duela Barcelone i Real Madrida.

Tim iz Grčke do finale vodili su MVP regularnog dijela Eurolige Sasha Vezenkov sa 19 poena, šest skokova i tri asistencije i Kostas Papanikolaou sa 15 poena, dok su se kod Monaca istakli Mike James sa 17 poena i Elie Okobo sa 15 poena. (SC_TL)