Olimpik slavio protiv Željezničara i ostvario prvu pobjedu na Grbavici

Željezničar je upisao novi poraz u drugom dijeli sezone. Ovog puta se bodovima nad Plavima osladio Olimpik i to pobjedom na Grbavici. Prva pobjeda Vukova u zvaničnim utakmicama protiv Plavih na ovom stadionu…

Teren na stadionu Grbavica bio je težak za igru, što je očito uticalo i na kvalitet igre. Ekipe su ipak “razmijenile” priličan broj prilika.

Najbolju za goste imao je Čurjurić, čiji je šut s ruba šesnaesterca u 17. minuti otišao tik pored Željinog gola nakon što je prethodno lopta nekoga okrznula.

Samo minut kasnije u odličnoj šansi je Štilić poslije dobrog solo prodora, ali njegov udarac u kaznenom prostoru Olimpika je blokiran. Pokušao je u 22. minuti i Čeliković glavom nakon kornera, ali odlično interveniše Hadžić.

Ostatak poluvremena uglavnom se odvijao na sredini terena, bez previše uzbuđenja, da bi pred sami kraj kolosalnu priliku imao Štilić, ali u situaciji “jedan na jedan” slabo šutira, a Hadžić brani. Zatim je probao iskosa Lendrić, ali lopta odlazi zamalo pored gola Olimpika.

Ne može se reći da nije bilo posla za glavnog sudiju Matea Musu. Fudbaleri Željezničara su tražili penal u 39. minuti uz buru prostesta, smatrajući da je Isić igrao rukom u šesnaestercu, da bi sudija potom zbog prigovora podijelio žute kartone Siniši Stevanoviću, treneru Amaru Osimu i nekome od njegovih pomoćnika.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri još agresivnije kreću po gol. I uspjeli su zatresti mrežu u 50. minuti, Lendrić je glavom poslao loptu iza leđa Hadžića nakon ubačaja Bekrića sa strane, ali Musa je poništio pogodak smatrajući da se napadač Željezničara poslužio rukama. Uslijedili su novi protesti Plavih.

Domaći su i nakon toga vršili veliki pritisak. Odličnu šansu imao je Mujezinović u 64. minuti, ali iz gužve puca iznad gola Vukova.

Pokušao je i rezervista Ramović u 82. minuti glavom nakon kornera, ali šutira pravo u danas veoma sigurnog Hadžića.

I onda, kad se činilo da će se susret završiti bez pobjednika, hladan tuš za Željine igrače. Presjekao je Perišić jedan pogrešan pas domaćih, izbacio Osmanovića u kontranapad, a napadač gostiju rutinski poentira šutom pod prečku nemoćnog golmana Fejzića za 0:1!

To je ujedno bio i konačan rezultat, čime je nastavljena agonija Željezničara ovog proljeća. Olimpik, pak, uzima itekako dragocjene bodove u borbi za opstanak

Željezničar – Olimpik 0:1 (Osmanović 87′)

Stadion Grbavica. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Čeliković, Stevanović, trener Osim, Šehić (Željezničar), Milović, Handžić, Hadžanović (Olimpik).

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Čeliković (Šabanadžović), Alispahić (Ramović), Mujezinović, Bekrić (Zec), Štilić, Lendrić (Juričić).

OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Isić, Perišić, Bajraktarević (Karić), Gavrić, Cruz (Šišić), Handžić (Dujmović), Čurjurić (Hadžanović), Osmanović.