OKK Sloboda u drugom poluvremenu slomila otpor Leotara i zabilježila prvu pobjedu u Ligi 6 (Foto/Video)

Prvu pobjedu u Ligi 6 košarkaši OKK Slobode ostvarili su večeras u dvorani Mejdan u Tuzli, u susretu s Leotarom iz Trebinja – 103:81 (25:21, 25:29, 27:17, 26:14).

Poslije “tvrde” igre u prvom poluvremenu, u kojem je nekoliko puta vodstvo imala gostujuća ekipa, a domaća najviše 27:21 početkom druge četvrtine (poluvrijeme 50:50), otpor Trebinjaca slomljen je u trećoj četvrtini.

Tuzlaci su taj dio utakimice riješili u svoju korist 27:17, a nakon toga prednost su povećavali i preko 20 poena razlike ostvarivši sigurnu pobjedu.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji su bili Lelić sa 25, Delalić sa 22, Durmo sa 20, te Albijanić sa 16 poena.

U sastavu Leotara Šakota i Jeftić su postigli po 17, a Đurasović i Lužajić po 12 poena.