OKK Sloboda se nakon poraza od Leotara u Mejdanu oprostila od play-off-a

U derbi susretu 20. kola Prvenstva BiH za košarkaše Sloboda je u tuzlanskom Mejdanu pred oko 200 gledatelja ugostila ekipu Leotara i doživjela poraz rezultatom 70:87 (22:21; 20:27; 11:24; 17:15).

Domaći košarkaši dobro su otvorili meč i nakon prve četvrtine imali prednost od jednog poena razike. Međutim, gosti u nastavku utakmice igraju dosta bolje i koriste pad u igri košarkaša Slobode te veoma brzo su rezultat okrenuli u svoju korist i napravili osjetnu razliku tako da veće neizvjestnosti do kraja utakmice nije bilo, prenosi Tuzlanski.ba.

Goste iz Trebinja do pobjede i novih bodova predvodio je Dejan Šakotić koji je postigao 20 poena. Pratili su ga odličnom partijom Kosanin sa 15 te Draško Albijanić sa 13 postignutih poena.

Dvocifren u Leotaru bio je i Stefan Adžić sa 11 postignutih koševa. U redovima OKK Sloboda bolji od ostalih bio je Zoran Talley sa 15 poena dok je Joshua Micah Aaron Scott ubacio 10.

Ova utakmica bila je od velike je važnosti za obje ekipe jer su i jedni i drugi borili za doigravanje. Naime, Leotar je pred večeranji meč bio u nešto boljoj poziciji što su iskoristili i pobjedom nad Slobodom osigurali su nastup u narednoj fazi takmičenja, prenosi Tuzlanski.ba.

S druge strane, domaći košarkaši nakon poraza od Leotara izgubili su sve šanse da izbore plasman među osam najboljih ekipa. (tl)