U susretu 17. kola Prvenstva BiH večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli OKK Sloboda pobijedila ekipu Promo iz D. vakufa rezultatom 84:73.

Iako su gosti bili nešto bolji protivnik u prvom poluvremenu, Tuzlaci su ušli odlučnije u nastavak utakmice i tako preokrenula rezultat u svoju korist za osmu ovosezonsku pobjedu.

Prilično izjednačenu četvrtinu poenima su završili gosti čime su ostvarili prednost od dva poena (20:22). Druga dionica odvijala se u sličnom ritmu i gosti su je dobili 22:23, tako da se na odmor otišlo s rezultatom 42:45 za Promo.

OKK Sloboda je u trećoj četvrtini podigla nivo igre u odbrani, pa su tako okrenuli rezultat u svoju korist – 21:15. Crveno-crni su u četvrtoj dionici nastavili u istom tempu i povećali su rezultatsku prednost na dvocifrene brojke dobivši ovaj dio susreta rezultatom 21:13.

Gosti do kraja nisu imali odgovor na odličnu igru Slobode u drugom poluvremenu i utakmica je završena rezultatom 84:73 za tim iz Tuzle.

Najefikasniji u redovima Slobode u ovom susretu bio je Almir Hasandić sa 19 postignutih poena. Josh Scott je ubacio 15 poena, dok su Adi Alikadić i Zoran Talley dodali po 12 poena. Kod gostiju najzapaženije role imali su Eman Šertović sa 19 i Armin Kalić sa 17 postignutih poena.

Sloboda je ovom pobjedom nakon 17 odigranih utakmica na omjeru od osam pobjeda i devet poraza. Promo je večeras u Mejdanu ubilježio svoj 12 poraz u ovoj sezoni. Crveno-crni će u okviru 18. kola idućeg vikenda gostovati kod ekipe Posušja. (OKK Sloboda)